2018.06.10-2018.06.24 Wystawa Andrzeja Łazowskiego | Pomiędzy

Tytuł: Wystawa Andrzeja Łazowskiego | Pomiędzy

Data: 10-24.06.2018

Godzina: wernisaż 10.06.2018 godzina 18:00

Bilety: Wstęp Wolny

 

Zapraszamy na wernisaż fotografii Andrzeja Łazowskiego. Wystawa jest to niezwykły pomysł na odkrywanie i doświadczanie ludzkich historii. To też poszukiwanie tego co czasami ulotne, niewidoczne na pierwszy rzut oka ale jakże wymowne i głębokie. Wystawa z pewnością zaciekawi i pokarze nam wiele o ludzkiej naturze i emocjach

Kilka słów od autora:

Dzień dobry świecie mój!

W okolicach Cedyni poznałem dużo cudownych ludzi. Jak wcześniej wspominałem jestem zwolennikiem tworzenia jedności w regionie. Od lat poruszam się po pograniczu polsko-niemieckim. Już na początku 2010 miałem nadzieję, że zbudujemy sieć północ-południe. Wówczas zaprosiłem do tworzenia tego działania Michała Kurzwelego (Michael Kurzwelly). Później dodatkowo poznałem Martina Schrötera. Dzięki temu powstała idea pod hasłem KuKuKa. Powstały dwa festiwale.
Od kilku lat współpracuję ze Starą Rzeźnią. Dwa lata temu zaprezentowałem swoją wystawę o osobach, które były najważniejsze na morzu czyli kapitanowie żeglugi wielkiej. Na wystawie można było zobaczyć kapitanów m.in.: wieczny kapitan Włodzimierz Grycner, pisarz-marynista Eugeniusz A. Daszkowski czy rektor Aleksander Walczak. Wystawa została zaprezentowana w czerwcu 2016 roku podczas Dni Morza. Rok później była wystawa na temat żeglarzy. Prezentacja odbyła się podczas finału The Tall Ships Races (sierpień 2017).
10 czerwca 2018 roku o godzinie 18:00 w Starej Rzeźni zaprezentuję swoją kolejną wystawę fotograficzną „Pomiędzy”. Zostanie ona zaprezentowana podczas Światowych Dni Morza. Poszukuję ludzi aktywnych działających pomiędzy Szczecinem a Frankfurtem. Proszę o przesyłanie informacji. Realizuję portrety w kwietniu i maju. Chciałbym pokazać Waszą niesamowitą energię, którą skupiacie po dwóch stronach Odry. Energia ta płynie aż do morza i dalej w świat…
Razem poszukamy koloru niebieskiego jako koloru dającego pewną zadumę. W jakim kierunku będzie rozwijał się ten region? Popatrzymy sobie w niebieskie niebo, bezkresne krajobrazy. Przecież kolor niebieski to symbol kreatywności! Twórzmy pod barwami niebieskiego swój zespół ludzi, którzy budzą zaufanie i otwartość. Idąc dalej niebieski kojarzy nam się z morzem. Niebieski też daje poczucie bezpieczeństwa. Jak bardzo istotnego w tych trudnych czasach. Tak, tak możemy usłyszeć ciszę w tych portretach a zarazem znajdziemy tam szereg narracji.

Logo wystawy wykonał do wystawy Leszek Żebrowski