2018.09.11 Wykłady Małgorzaty Krawczak „Życiem pisane…” Temat 1: Mój wewnętrzny świat.

Życiem pisane… cykl spotkań z Małgorzatą Krawczak.

Dążenie człowieka do ideału nie zna granic. Doskonałość, którą widzimy w innych – obojętnie jakie wzbudza w nas emocje – pociąga nas z niezrównaną siłą. I choć deklarujemy, że nie ma ideałów, że szukanie ideału to bzdura, to jednak szukamy go… Gdyby tak nie było, nie dręczylibyśmy się porównaniami z innymi, tymi bogatszymi, tymi zgrabniejszymi, tymi szczęśliwszymi czy tymi zdrowszymi… Nie wystarczy odreagowywać swoje emocje i uczucia. Trzeba je przede wszystkim zrozumieć. A w tym z pewnością pomocne będą spotkania z coach i mentorką, Małgorzatą Krawczak.
Każde spotkanie to:
– inne spojrzenie na człowieka i kim się on czuje w swoim życiu;
– budowanie w sobie gotowości do dojrzałego i pełnego łagodności kontaktu ze sobą samym;
– przyglądanie się ludziom, którzy swoimi zachowaniami naruszają nasz dobrostan;
– doświadczanie emocjonalnej transformacji, która będzie miała balansujący wpływ na wszystko, co się dzieje w życiu prywatnym i zawodowym.

Temat 1 11.09.18 godzina 18:00
Mój wewnętrzny świat.
Ziemia – planeta, na której żyjemy. Świat – jeszcze naturalne bądź już zcywilizowane otoczenie, w którym ludzie budują relacje z innymi ludźmi. Człowiek – mieszkaniec Ziemi, bywalec Świata i pan siebie, czyli wewnętrznego świata, bogatego w zasoby, niezwykle indywidualnego, niepowtarzalnego, refleksyjnego i głębokiego. Właśnie z tego powodu każdy z nas jest wyjątkowy. Każdy z nas ze swoim wewnętrznym światem współtworzy świat, który jest na Ziemi. Wewnętrzny świat każdego człowieka tworzy to, co nazywamy osobowością, wyróżnia to, co nazywamy charakterem i urzeka to, co nazywamy wewnętrzną harmonią.