2018.08.14 – 2018.09.02 Wystawa malarska Aleksandry Jadczuk

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarską Aleksandry Jadczuk. Wystawa potrwa od 14.08.2018 do 02.09.2018.

Wernisaż: 14.08.2018 godzina 18:00

Aleksandra Jadczuk to utalentowana absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2003 r. pracuję u boku prof. Józefa Czerniawskiego w I Pracowni Kształcenia Podstaw Rysunku i Malarstwa.  Od 2016 r. pełnię funkcję Prodziekana ds. studenckich Wydziału Malarstwa. Dwukrotnie otrzymałam Nagrodę Rektora za działalność organizacyjną. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią. Jest autorką 36 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Istotą jej malarstwa i przyjętej metody twórczej jest konstruowanie abstrakcyjnych kompozycji, oddalonych od oczywistych  interpretacji. W poszukiwaniach obrazu wolnego pomaga jej idea zmiennego obrazu, która podlega ciągłym transformacjom w spontanicznym procesie improwizacji malarskiej. W każdym tworzonym obrazie rozważa problem harmonii pomiędzy poszczególnymi elementami, symetrii lub asymetrii.

Jej kompozycje tworzone są z myślą o konkretnym wnętrzu wystawienniczym, „tu i teraz”. Język geometrii stara się wykorzystać w poszukiwaniu zarówno przestrzeni wewnątrz pojedynczego obrazu jak i uzyskać przestrzenną spójność wszystkich układów i kompozycji.