2018.09.13 – 2018.10.11 Wystawa Marka Wrzesińskiego – Kontemplacje

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na wernisaż wystawy Marka Wrzesińskiego – Prodziekana ds. Artystycznych i Naukowych Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, który odbędzie się 13 września 2018 o godzinie 19:00.

Obrazy prezentowane w szczecińskim Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, stanowią otwarty cykl malarski, którego tematem jest motyw martwej natury w kontekście problemu relacji pomiędzy takimi pojęciami, jak: przedmiot/ przestrzeń, geometria/ metafizyka, kolor/ materia/ powierzchnia obrazu malarskiego. Każda z eksponowanych prac w formie otwartych poliptyków jest dedykowana wybranemu artyście, który porusza się w konkretnych przestrzeniach artystycznych, będących dla mnie źródłem inspiracji. Tytułowe kontemplacje to w założeniu malarskie koncepty oparte na idei medytacji i dialogu wizualnego z innym artystą. Prezentowane prace są elementem swoistego procesu rozwijania idei malarskich koncepcji w formie improwizacji z materią, przekształceń barwnych, alchemii koloru oraz kontemplacji przestrzeni.
Gościem specjalnym wernisażu będzie Krzysztof Szczęsny – trójmiejski klarnecista, który grał między innymi z takimi muzykami jazzowymi jak Frank London i David Krakauer. Artysta zagra autorską kompozycję zainspirowaną obrazami z cyklu „Kontemplacje”.