2018.11.22 Koncert DUET HAMON MARTIN (Francja)

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia serdecznie zaprasza na koncert duetu Hamon Martin z Francji 22 listopada 2018 o godzinie 19:00.  Bilety w cenie 35/45 zł do nabycia na stronie bilety.fm oraz w naszej księgarnii Kubryk Literacki.

 

Muzyka bretońska wyzwolona.

Erwan Hamon : bombarda, flet poprzeczny drewniany

Janick Martin : akordeon diatoniczny

 

20 lat porozumienia, wiele przebytych wspólnie kilometrów, od bretońskiego Redon do Teheranu,  od Sztokholmu po Meksyk, setki koncertów zagranych w duecie, w trio, kwartecie lub kwintecie. Erwan i Janick prezentują w duecie  repertuar inspirowany ich licznymi wyprawami, osobisty i  uczuciowy. Kompozycje, koncertowe i do tańca, czasami delikatne, czasami dzikie, zapraszają do ucieczki. Punktem wyjścia ich repertuaru jest głównie muzyka do tańca z regionu Górnej Bretanii (Francja), której uczyli się od najmłodszych lat podczas licznych tradycyjnych spotkań regionalnych zwanych fest-noz (święto nocy). Dzisiaj prezentują muzykę, która jest połączeniem osobistej kreacji inspirowanej ustną tradycją ludowego Bretanii oraz muzyką Włoch, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej czy Bałkanów.

Jeśli istnieje duet dla którego słowa współgranie, uzupełnianie się, porozumie muzyczne nie są nadużywane to właśnie ten. Z biegiem lat, Erwan Hamon i Janick Martin stali się artystami jednomyślnie docenianymi i chwalonymi. Rzadko zdarza się, aby połączenie akordeonu i bombardy (albo fletu poprzecznego) osiągnęły taki stopień elegancji i subtelności. Niespotykane wyczucie przekazu muzycznego, mistrzowskie opanowanie dźwięku i kreatywność, dzięki którym nuta jest zawsze właściwa i dobra, zagrana w odpowiednim momencie. Muzyka duetu Hamon-Martin jest modelem równowagi i dopasowania.